טפט לקיר

בשנים האחרונות חזרו הטפטים לאופנה ודי בסערה. אולם חשוב להזכיר כי השימוש בטפטים של היום הוא לא מה שהיה בעבר. בעידן הנוכחי טפטים לקירות הם מעניינים ומודרניים הרבה יותר מבעבר, בנוסף הם מגיעים בשלל תבניות שאינן מזוהות עוד אך ורק עם הפרחים שאנו מכירים בעיקר מהבתים הישנים. המטרה של הטפטים של היום היא למנוע את היותם משעממים לאחר ששימשו אותנו תקופה לא מבוטלת של זמן.עיצוב פנים הבית ובפרט עיצוב הסלון על ידי טפטים יכול להעיד על הטעם האישי של מי שגר בבית.

הדבקת טפטים

כך למשל טפטים לקירות הסלון יכולים להגיע בדוגמאות רחבות וצבעוניות או עבור אנשים שחובבים את הסגנון הסולידי יותר, הטפטים יכולים גם להגיע בצורות פשוטות בשילוב של צבעים רכים. ההדבקה של הטפט עצמו היא פעולה שנחשבת למסובכת ומרגיזה ובדרך כלל נעדיף להימנע ממנה. השם הרע למעשה שיצא לפעולה זו, לא בהכרח מוצדק. ניתן להדביק את הטפטים מבלי לפנות לעזרה חיצונית מבעל מקצוע, אולם ישנו צורך בלא מעט סבלנות ומידה של פרפקציוניזם לא מבוטלת על מנת להשיג בסוף התהליך תוצאה יפה ומקצועית.

על מה חשוב להקפיד בעת בחירת טפטים לקירות?

אולם סבלנות ופרפקציוניזם בלבד לא מספיקים על מנת להדביק בצורה מקצועית טפטים לקירות. ישנו צורך בנוסף בדבק טפטים, סכין חיתוך, סרגל גדול, רולר לטפטים, סולם, מגב ואם ישנו מישהו שיכול לעזור לכם אזי עדיף לבצע את המשימה באמצעות ארבע ידיים. בחירת טפט מתאים גם היא חשובה מאד לא פחות מהדבקה מקצועית ונכונה. יש לבחור טפט שנראה טוב וכמובן שמתאים לסגנון העיצוב של החדר. בנוסף יש לוודא כי הטפט הוא יעיל ונוח להדבקה.

המלצות עבור טפטים

קירות שחשופים יותר ללכלוכים, כמו למשל המטבח או חדרי הילדים, מומלץ להדביק עליהם טפט שניתן לרחצה באמצעות מים.טפטים מעין אלו הם בעלי עמידות מוחלטת למים אולם יש לנקות אותם באמצעות מטלית לחה. טפט ויניל או בעל ציפוי ויניל הוא סוג הטפט המומלץ ביותר למדביקים מתחילים ובלתי מנוסים בתחום.