שדרוג חדר התינוק בעזרת טפט

חדר התינוק הוא החלל היחיד בבית בו ניתן "להתפרע" ולשלב צבעים ומרקמים צבעוניים ובולטים. בחדר זה אנחנו יכולים להעז בצבעוניות ובהדפסים, על ידי בחירה של דוגמאות שובבות ושמחות תוך שמירה על חלל מזמין ונעים. כיום קיימים טפטים לחדרי תינוקות במגוון רחב של עיצובים וצבעים המאפשרים לנו להתאים אותם לחלל שנעצב.

בחירת הקיר אותו נרצה לחפות

אחד הדברים הראשונים שכדאי שנבין הוא איזה קיר ברצוננו לחפות. בחירת הקיר תשפיע על גודל הטפט שנרצה, סוג הטפט וכן על העיצוב הכללי של החדר.

האם ברצוננו לחפות קיר חלקי או קיר מלא?

כדאי להחליט לפני בחירת הטפט האם ברצוננו לחפות קיר חלקי או קיר מלא. חיפוי חלקי של הקיר (לרוב עד גובה החלון) נפוץ בעיקר בחדרי תינוקות וילדים ופחות מקובל בחללים אחרים בבית. לרוב בבחירה של חיפוי חלקי, מומלץ לחפוץ את כל היקף החדר על מנת לאפשר שטח חיפוי מספק שיהיה משמעותי בחדר. בחיפוי מלא של הקיר בטפט בחדר התינוק, רצוי לבחור בקיר אחד או שניים אשר מהווים את הקירות הדומיננטיים בחדר מנקודת המבט מדלת הכניסה.

בחירת הסגנון של הטפט

בשוק קיים מגוון רב של טפטים המותאמים לתינוקות, רצוי להחליט האם ברצוננו לבחור בסגנון המיועד לתינוקות או לא. לעתים בחירה בסגנון פחות "תינוקי" יתחבב עלינו לתקופה ארוכה, לא יימאס ויוכל ללוות את התינוק לאורך כל ילדותו. ניתן לבחור בעיצובים של פסים, נקודות, עיגולים וטפטים גאומטריים נוספים אשר מתאימים גם לתינוקות וגם לילדים גדולים יותר.

בחירת האיור

כאמור בשוק קיימים מגוון עצום של טפטים לחדרי תינוקות. החל מציורים של חיות, כלי תחבורה, נסיכים ונסיכות ועוד. חשוב להתאים את הטפט לגיל התינוק אך עם זאת לוודא שהטפט יתאים לו גם שיגדל קצת על מנת שיוכל ללוות אותו בשנים הבאות. הצבעוניות הנפוצה ביותר היא בכחול וגווניו לבנים וורוד וגווניו לבנות, אך עם זאת ניתן לשבור חלוקה זו ולבחור טפטים בצבע ניטרלי יותר. כדוגמת טפטים בשחור לבן, טפטים לצביעה ואף טפטים בציפוי מגנט או בצבע גיר שיוכלו להשתנות עם הזמן.