חדרי שינה

חדר השינה שלנו הוא בין החללים האהובים עלינו שכן זה המקום להירגע בו אחרי יום עמוס, מתיש, לחוץ ומאתגר. המיטה הרכה עם המצעים המלטפים היא מה שהופך את חדר השינה שלנו למקום אינטימי, רומנטי מקום של שקט ושלווה. ניתן לעצב את חדר השינה בשלל סגנונות וללכת בכיוונים שונים של חדר שינה מודרני, כפרי, וינטג׳ או אפילו משולב.

 

על מה חשוב לשים דגש בתהליך עיצוב חדר השינה שלנו?

1. המיטה - המיטה היא ללא ספק האביזר המרכזי, הבולט ובעל הנוכחות הגבוהה ביותר בכל חדר שינה בכל סגנון. עלינו להשקיע מחשבה ולבדוק עם עצמנו האם אנו רוצים מיטה מסיבית עשויה עץ מלא שתעניק לחדר השינה מראה חם ועם זאת מעט גס, או שמא אנו רוצים מיטה מעץ שהיא בגימור לבן חלק למראה קלאסי, רומנטי ואינטימי. בנוסף, ניתן לבחור במיטה שמשלבת גם מתכת ליצירת הרמוניה עם המראה המודרני החדשני וכמובן שיש לשים דגש על גודל המיטה, הצבע הסופי שלה ורמת הגימור. יש גם מיטות אותן מצפים בבד מסוים בכדי להעניק לה מראה רך ושלו יותר. חשוב להתייחס גם לגודל המזרון כמובן.

2. ארון - יש חדרי שינה שמשלבים חדר ארונות ויש חדרים שאינם מספיק גדולים ולכן ארון קיר לרוב יהיה האופציה הטובה ביותר. היום נהוג לבחור ארונות הזזה שכן אלו משתלבים בחדר השינה בצורה המושלמת הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית.

3. אביזרים משלימים - חשוב לשים דגש גם על שידות הצד של המיטה, שידה מרכזית (במידה ויש לנו מקום), מיקומה של הטלוויזיה וכמובן שאר אביזרים שיעניקו לחדר השינה שלנו את המראה המושלם כמו וילונות, סוג הרצפה בה אנו מעוניינים (פרקט, פורצלן, שיש), החלונות, השטיחים וכו׳. בנוסף, חשוב מאוד לשים דגש על סוג

התאורה בה אנו מעוניינים ולשלב בין גופים ובין סוגי מנורות כדי ליצור את האווירה הנינוחה המושלמת.

 

לסיכום, בדומה לחללים נוספים בביתנו, חדר השינה בהחלט דורש להפעיל מחשבה ולבחור בכיוון עיצובי הדורש מאיתנו לשלב בין אלמנטים עיצוביים רבים אך אין ספק כי לקיחת השראה ממקורות שונים ואפילו התייעצות עם בעל מקצוע יכולה בהחלט להקל עלינו בתהליך עיצוב חדר שינה.