כל אחד והדלת שלו – על דלתות מעוצבות

הן מגיעות בכחול, באפור, בשחור, לעיתים גם באדום או בירוק, לפעמים במרכזן נמצא חלון, לעיתים הן חצויות על ידי פס מתכת או אפילו סבכה, חלקן עשויות מעץ, אחרות ממתכת מסוג זה או אחר. אין מדובר על סוג חדש של מכוניות או כלי-שיט ססגוניים, אלא על דלתות. לאחרונה החל להתפתח בארץ תחום של דלתות מעוצבות.

מדוע התחום ייחודי?

ייחודו של התחום בכך שהוא מציע ללקוח את האפשרות לבחור דלת עבור ביתו, או בית העסק שלו, מתוך מגוון נרחב ביותר של דלתות. מגוון אשר מאפשר שילובים שונים בין צבעים, חומרים וצורות, לפי טעמו של הלקוח. לעיתים הלקוח יוכל לעצב לעצמו את הדלת בעזרת אדריכל או מעצב פנים ולעיתים פשוט יוכל לבחור מתוך קטלוג נרחב של דלתות מעוצבות. כך, מתאפשר ללקוח לבחור את הדלת המתאימה ביותר עבורו, ואינו צריך להתפשר ולבחור מוצר שאינו הולם את צרכיו.

איפה נמצאת הדלת?

בחנויות מסוימות ניתן לרכוש דלתות מעוצבות עבור הכניסה לבית ובקומות אחרים ניתן לרכוש דלתות מסוג זה כדי שימשו כדלתות פנים אשר יחצצו בין החללים השונים בבית.

חלק מעיצוב הבית

הדלת מהווה אלמנט עיצובי נוסף אשר יכול להשלים ואף להוסיף למראה הכללי של הבית או של החלל הפנימי בו היא נמצאת. בנוסף, לרוב, מתייחסים לדלת כאלמנט אדריכלי אשר נועד להפריד ולחבר בין חללים. אולם, כאשר אנו בוחרים בדלת מעוצבת אנו מאפשרים לדיירי הבית, או החדר, להביע את עצמם כלפי חוץ, כלפי העולם, עוד לפני שנכנסים אל הבית או החדר בו הם גרים. בכך, הדלת המעוצבת מהווה אמירה אישית של הדייר כלפי המבקרים או המסתכלים מבחוץ.

על האפשרויות העיצוביות

בבואנו לבחור דלת מעוצבת אישית יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים. יש לבחור את החומר, רוב הדלתות המעוצבות עשויות ממתכת אולם חלקן עשויות מעץ. ובנוסף, יש להחליט על צבע הדלת וצורתה. כמובן שהצבע הצורה והחומר משפיעים אחד על השני, ויש לקחת זאת בחשבון בעת החשיבה על הדלת המעוצבת הרצויה.