ארון הזזה

עיצוב חלל חדר השינה בבית או בדירה חדשה הוא עניין חשוב מאוד שבשבילו רצוי להיעזר באדריכל או מעצב פנים עם נסיון. זאת על מנת לנצל כמובן את החלל של חדר השינה בצורה האופטימלית. לעיתים אחד הדברים שיותר מפריעים לנו בחדר השינה הן הדלתות שלוקחות שטח רב מהחלל מה שמונע מאיתנו להציב ארוניות, שידות או מדפים, ואפילו עריסה של תינוק, וכך מתבזבז לנו מקום רב. הינה מספר עצות שיעזרו לכם לחסוך מקום רב בחדר השינה.

צמצום המרחב של הארון

הארון כאמור הוא אחד הרהיטים הנפוצים ביותר בחדרי השינה שאינם מצויידים בחדר ארונות והוא כאמור פריט הכרחי בכל חדר שכן בו נאחסן בגדים וחפצים רבים. דלתות הארון שלעיתים נפתחות כלפי חוץ ולצדדים מונעות מאיתנו להשתמש בשטח רב שנמצא בסביבת הארון לאור הדלתות והמרחב פעולה שהן צריכות. אחד הפתרונות היותר נפוצים ויעילים על מנת למנוע מהארון לתפוס לנו כל כך הרבה מקום במרחב החדר הוא להתקין ארון עם דלתות הזזה. דלתות ההזזה נפתחות על ציר המסילה של הארון לאחד הצדדים ובכך אנו יכולים לנצל את השטח של החדר בצורה טובה יותר. ניתן גם להשתמש בדלתות ההזזה בתור מראה ובכך אנו חוסכים מקום נוסף בחדר שלנו. בנוסף, ניתן להדגיש אלמנט עיצובי בבית ולעשות את חיפוי הדלת בצבע עץ של הפרקט או מוטיב כלשהו שחוזר בעיצוב הבית.

דלת הכניסה לחדר

מלבד הפתרון של ארון הזזה ישנו גם פתרון חדשני לבעיית המקום שהדלת לוקחת לנו מהחדר. לעיתים אנו גם נאלצים להתקין דלת שסגירה ופתיחה שלה משאירים מקום צר מאוד בינה לבין הקיר, ארון או פריט אחר בחדר. את הדבר הזה ניתן למנוע על ידי דלת הזזה שנכנסת לתוך הקיר. מדובר באלמנט שנכנס לעולם העיצוב לפני מספר שנים ומטרתו לתת פתרון יוקרתי ומעוצב שגם חוסך במקום, במקום דלתות ההזזה שהכרנו עד היום. היתרון של דלת זו היא שבעזרת קונסטרוקציית גבס נכונה היא נכנסת לתוך הקיר ולא מפריעה כלל וכלל בחלל החדר והיא אף מעניקה מראה יוקרתי יותר לחדר השינה.